KALİTE
Kalite Bölümü
Ölçümlerimiz klimatize ortamda, eğitimli personel tarafından tamamen bilgisayar kontrollü olarak yapılmaktadır.(365 gün boyunca ±%5 Nem, ±3°C) Firmamızda Kontur cihazı, 3D CMM cihazı, Vision kamera kontur cihazı ve profil projektör cihazi ile hassas olarak boyut ölçümleri yapılmaktadır. Formtester, Roundtester, Topografik Lazerli Yüzey Ölçüm Cihazı ile geometric tolerans ölçümleri hassas olarak yapılmaktadır. Yüzey pürüzlülük cihazımızda Ra, Rz, Pt gibi yüzey pürüzlülük ölçümleri yapılmaktadir.


Ayrıca metalografi laboratuvarımızda Brinel, Rockwell, Vickers ve Microvickers sertlik ölçümleri, mikroyapı kontrolleri yine firma bünyesinde yapılmaktadır. Kimyasal ve mekanik kontroller için anlaşmalı laboratuvarla çalışılmaktadır. Kalibrasyonlarımız eğitimli personel tarafından gerçekleştirilmektedir. Firmamız bünyesindeki kalibrasyon laboratuarında kumpas, mikrometre, salgı komparatörü, dijital mihengir, ölçü saat, ve mastar gibi ölçü cihazlarının kalibrasyonlarını eğitimli personel tarafından yapılmaktadır. 

Ölçüm laboratuvarında bulunan partikel analiz sistemiyle, müşteri temizlik standartlarının sağlanıp sağlanmadığı takip edilmektedir.